Heroes of Might and Magic CZ

 

Heroes of Might and Magic 2 Logo The Succession Wars

 

Hra Heroes of Might and Magic II, pokračování hry Heroes of Might and Magic, má mnoho nových rysů a vylepšení. Jestliže jsi hrál první Heroes, v této části najdeš přehled hlavních změn v Heroes 2. Podrobné informace k jednotlivým položkám budou uvedeny v příslušné části manuálu.

 

Co je nového?


  • Dobývání hradu - díky vylepšení obrany hradu je mnohem zajímavější dobývání.
  • Bitevní obrazovka - nově byla možnost zobrazení mřížky a bojiště se znatelně zvětšilo.
  • Sekundární dovednosti - při zvýšení úrovně si můžete vybrat náhodně zvolený dovednosti, které se dále vylepšují na: základní > pokročilá > expertní úroveň.
  • Vylepšení jednotek - některé jednotky mohly být vylepšeny (lepší statistiky a někdy i nová schopnost).
  • Nové frakce - Nekromant (nemrtvý mág s jednotkami, které nijak neovlivňovala morálka) a Kouzelník (silný mág s podporou magických bytostí).
  • Permanentní učení kouzel - V knize kouzel zůstávají kouzla a spotřebují magické body
  • Zvýšená úroveň magie na 5. úroveň
  • Čtyř elementy kouzel - Vzduch, Oheň, Voda a Země.
  • Nové možnosti jak vyhrát scénář či tažení - zabrat specifické město/hrad, porazit hrdinu, získat artefakt, našetřit zlato nebo se spojenci porazit nepřátelský tým.
  • Tržiště - můžete směnit nepotřebné suroviny

 

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

 

 

Kouzla


Změnil se systém znalostí a používání kouzel. Nyní máš k dispozici tzv. magickou energii, kterou potřebuješ k seslání kouzla. Kouzla, která se jednou naučíš, si pamatuješ stále. Číslo uvedené u kouzla nyní vyjadřuje množství magické energie, které musíš mít k dispozici, abys dané kouzlo mohl použít. Bylo přidáno mnoho nových kouzel a také lze nyní stavět pět úrovní věže kouzel, oproti čtyřem v prvním dílu Heroes.

 

Boj


Bylo zvětšeno bojiště a přidány nové bojové jednotky. Bojovníci mohou být ovlivněni více kouzly současně (např. Zpomalení, Kletba, Štít a Slepota mohou současně působit na jednu jednotku).

 

Hrdinové


Přibyly dva nové typy hrdinů - Mág a Nekromant. Mág je mocný čaroděj s armádou magických bojovníků a Nekromant je čaroděj černé magie ovládající nemrtvé. Hrdina se nyní může učit druhotné dovednosti jako např. hospodaření nebo balistika. Některé z těchto dovedností jsou určitým typům hrdiny vrozené stejně jako v prvních Heroes (hledání cest u Barbara nebo navigace u Kouzelnice). Hrdinové se mohou naučit celkem 8 z celkové nabídky 14 druhotných dovedností. Tyto dovednosti hrdinové získávají při každém postupu na vyšší úroveň.

 

Hrady


Do hradů přibyly nové stavby zvyšující jejich obranu. Některé stávající stavby lze nyní také vylepšit - čímž lze docílit výroby silnějších bojových jednotek.. Dále přibyly úplně nové typy staveb jako např. socha nebo tržnice.

 

Bojové jednotky


Některé bojové jednotky lze nyní vylepšit a docílit tak jejich vyšší bojeschopnosti. Toto vylepšení zpravidla bojovou jednotku zrychlí, zvýší její energii a někdy jí také přidá nové speciální schopnosti. Byly přidány dvě nové skupiny bojových jednotek - jedna pro Mága a jedna pro Nekromanta.

 

Scénáře


Velikost mapy může být nyní menší nebo větší než v prvních Heroes (od 1/4 původní velikosti až do 4-násobné velikosti). V mnoha scénářích je třeba k získání vítězství splnit konkrétní úkol namísto standardního pobití všech nepřátel. Tyto speciální úkoly budou popsané vždy na začátku každého scénáře. Přibyly dva nové typy terénu (pustina a pláž) a spoustu nových objektů na mapě.

 

Kampaň


Na začátku hlavní kampaně Heroes 2 si budeš moci zvolit, za kterého ze dvou synů lorda Ironfista chceš hrát - za Rolanda (strana dobra) nebo za Archibalda (strana zla). Každá strana má vypracovanou rozdílnou sadu zajímavých scénářů, takže je dobré vyzkoušet obě dvě.

 

Vlastnosti


66 jednotek

9 druhů terénu

Přes 60 kouzel

4 hlavní dovednosti

Přes 70 artefaktů

14 vedlejších dovedností

74 stavby

6 druhů hradů/hrdinů

40 kapmaní scénáře s jedinečnou 3D video sekvecnemi pro každého

Až 6 hráčů na jednom počítači, modem, sít, přímé připojení nebo internet

 

 

 

Discord

 

Ubisoft

Pegi 16

TOPlist

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm